Left Banner

Left Banner

Najnowsze wpisy na blogu

Rozkładane stoły z drewna

Stoły z drewna rozkładane

Stół to jeden z mebli, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Doskonale sprawdza się on zarówno w salonie, jak i kuchni czy jadalni. Korzystamy z niego podczas jedzenia posiłków, rodzinnych uroczystości czy chcąc zrelaksować się w czasie wolnym, na przykład grając w grę planszową lub rysując. Niezwykle praktyczną alternatywą dla klasycznego mebla tego typu są stoły z drewna rozkładane. Jeżeli wysokiej jakości, stylowe meble z drewna tego typu są tym, czego szukasz, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej marki Kerbe!

Rozkładane stoły z drewna, Producent rozkładanych stołów z drewna

Aktywne filtry

Stół z litego drewna rozkładany - zalety i wykorzystywane mechanizmy

Dlaczego warto kupić stół z litego drewna rozkładany? Jest to funkcjonalny mebel, który stanowi idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Nie zajmuje on dużo miejsca, a jego rozłożenie zajmuje zaledwie kilka chwil. Przy takim stole zasiąść może nawet kilkanaście osób, co czyni z niego idealne rozwiązanie dla dużych rodzin czy miłośników biesiadowania w gronie najbliższych.

Dostępne na rynku stoły z litego drewna rozkładane różnią się od siebie zastosowanym w nich mechanizmem. Posiadać mogą one między innymi dostawkę boczną, czyli dodatkowe elementy poszerzające blat, które mocuje się z jednej lub obu stron i przechowuje poza meblem. Kolejne z dostępnych rozwiązań to wkładki, czyli dodatkowe elementy umieszczane na środku blatu, po uprzednim jego rozsunięciu, przechowywane w szufladach znajdujących się na końcach mebla. Do czynienia możemy mieć również ze stołami z rozkładanymi z blatami na prowadnicach. Tym, co je wyróżnia jest możliwość komfortowego, szybkiego wysunięcia dodatkowych elementów spod blatu. Mogą się one rozsuwać na dwa sposoby: synchronicznie lub asynchroniczne. Pierwszy mechanizm to taki, gdzie rozsunięcie jednej części blatu skutkuje wysunięciem się drugiego elementu. Nie wymaga on użycia siły i pozwala na szybkie oraz bezpieczne rozłożenie mebla. Drugi z wymienionych mechanizmów polega na tym, iż każdą z części stołu rozkłada się osobno. Prowadnice działają tutaj niezależnie od siebie, dzięki czemu nie jest konieczne rozkładanie całego mebla. Możliwe jest tu stosowanie kolejnych dostawek, które przechowuje się w specjalnej skrzyni. Stoły tego typu posiadają specjalne nogi zwiększające stabilność konstrukcji.

Praktyczne stoły rozkładane z drewna do salonu

Salon to reprezentatywne, a jednocześnie niezwykle intensywnie eksploatowane pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu. To właśnie tu relaksujemy się z książką, konsolą do gier lub przed telewizorem, ucinamy sobie krótką drzemkę na kanapie lub fotelu czy spotkamy się w gronie rodziny i przyjaciół. Stoły rozkładane z drewna do salonu mogą być wykorzystywane podczas różnych czynności - surfowania po Internecie na laptopie, rozwiązywania krzyżówek czy czytania.

Eleganckie stoły rozkładane z drewna do jadalni

Jadalnia to pomieszczenie, w którym gromadzimy się wraz z resztą domowników, by zasiąść do wspólnego posiłku oraz część domu, w której najczęściej odbywają się rodzinne uroczystości mające na celu celebrowanie urodzin, imienin, rocznicy ślubu, chrzcin czy komunii. Nieodłącznym jej elementem są stoły rozkładane z drewna do jadalni.

Woskowane stoły rozkładane odporne na uszkodzenia

Jeśli zależy Ci na meblu trwałym, który posłuży Ci przez długie lata, zachowując swój estetyczny wygląd, postaw na woskowane stoły rozkładane. Zabieg, jakim jest woskowanie, polega na pokryciu drewnianej powierzchni przy pomocy specjalnego wosku na bazie wosku pszczelego. Preparat tego typu stanowi warstwę wykończeniową, która pięknie podkreśla słoje i sęki oraz nadaje aksamitnego połysku. Jakie zalety mają rozkładane stoły woskowane? Przede wszystkim, są one odporne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wosk zaaplikowany na mebel stanowi skuteczną barierę dla zanieczyszczeń, kurzu, pyłu oraz wilgoci. Zabezpiecza on również przed powstawaniem rys i ubytków, jakie mogą się wytworzyć na stole na skutek jego codziennego użytkowania. W razie konieczności, po pewnym czasie można nałożyć kolejną warstwę wosku, odświeżając w ten sposób wygląd mebla.

Stół rozkładany z drewna - producent Kerbe

W asortymencie naszego sklepu internetowego Kerbe.pl dostępne są różnego rodzaju stoły z drewna rozkładane. Poszczególne meble z drewna litego z tej kategorii mogą się różnić od siebie zarówno wymiarami, jak i kształtem, kolorystyką, wykończeniem czy sposobem rozkładania. Na uwagę zasługują w szczególności rozkładane stoły w stylu nowoczesnym z dostawkami, czyli dodatkowymi elementami, które można zamontować na stałe lub przechowywać w schowku przed blatem. Mogą być one montowane na różne sposoby: przez składanie poszczególnych elementów wewnątrz mebla czy poprzez rozsuwanie boków. Producent mebli drewnianych - marka Kerbe, ma w swojej ofercie również inne meble rustykalne czy industrialne, takie jak regały z drewnawitryny z drewnakrzesła z drewnaszafy z drewna oraz komody z drewna. Wyjątkowo efektownie prezentują się meble woskowane wykonane z drewna na wymiar.

Rozkładane stoły z drewna

Producent rozkładanych stołów z drewna

Zajmujemy się produkcją i sprzedażą rozkładanych stołów z drewna. Nasze stoły to stoły z drewna sosnowego + 1 lub 2 dostawki. 

Stoły z drewna